top of page
Olejki eteryczne
Olejki ziołowe
Ślimak
Image by Alvan Nee
Butelki olejku eterycznego
Image by Michael Barnes

OLEJKI ETERYCZNE

Biolive Innovation jest w trakcie opracowywania innowacyjnych produktów bazujących na olejkach eterycznych i naturalnych ekstraktach stosowanych jako dodatek do pasz dla zwierząt oraz jako repelent dla zwierząt niekonsumpcyjnych. Realizacja niniejszej inwestycji ma na celu zaspokoić oczekiwania i potrzeby klientów w zakresie opracowania i wprowadzenia koprodukcji dwóch grup produktów: tj. dodatku do pasz dla ślimaków winniczków oraz psów, posiadający właściwości przeciwpasożytnicze, repelencyjnym, przeciwbakteryjne, stymulujące apetyt (ślimaki, psy).

Opracowywane przez naszą firmę repelenty znajdą zastosowanie jako ściółka dla gołębi, gryzoni, repelent do stosowania na trawnikach, roślinach uprawnych i ozdobnych (przędziorki, mszyce).

W wyniku realizacji projektu powstaną całkowicie w 100% naturalne produkty, nieszkodliwe (zwierzęta nie karencyjne), nie powodujące powstawania lekooporności.

 

W ostatnich dziesięcioleciach przy produkcji zwierzęcej oraz hodowli zwierząt zaobserwowano odejście od preparatów ziołowych na rzecz jednoskładnikowych środków będącym produktem syntezy chemicznej.  Opracowywane w ten sposób dodatki paszowe pozwalały uniknąć nurtujących produkcję zwierzęcą problemów jednak bardzo szybkim tempie doprowadziły do wykształcenia organizmów odpornych lub słabo tolerujących ich stosowanie. Skutkowało to koniecznością stosowania coraz większych dawek preparatów lub całkowitego ich ograniczenia co prowadziło do strat w produkcji zwierzęcej lub rozwoju niepożądanych cech u zwierząt. W przypadku zwierząt nie konsumpcyjnych zaś szczególnie ważne jest zachowanie pełnej kontroli nad procesem hodowli ze względu na to, iż większość cech pożądanych przez hodowców wykształcona jest właśnie w procesie odpowiedniego prowadzenia hodowli. Projekt ma na celu zaoferowanie produktu w pełni naturalnego zastępującego produkty chemiczne pochodzenia syntetycznego.

Naszym celem jest opracowanie najlepszych procedur pozyskiwania oraz receptur ziołowych (naturalnych) preparatów stosowanych w hodowli zwierząt niekonsumpcyjnych jako repelent czy dodatek paszowy. Produkty te pozwolą na zwiększenie dobrostanu zwierząt hodowlanych przy jednoczesnym ograniczeniu stosowania często toksycznych dla ludzi i nie obojętnych dla środowiska preparatów chemicznych. Ze względu na różnorodność surowców zielarskich planowane jest wprowadzane na rynek gamy preparatów pozwalających na osiągnięcie maksymalnej wydajności w hodowlach poprzez ograniczenie rozwoju niepożądanej mikroflory czy poprawę procesu trawiennego u zwierząt niekonsumpcyjnych. Przełoży się to na zwiększenie zysku wygenerowanego przez hodowlę, ograniczenie traktowania zwierząt i stosowania preparatów chemicznych, które mogą prowadzić do wykształcenia opornych szczepów mikroorganizmów o potencjalnej patogenności dla człowieka.

Olejki eteryczne i ekstrakty: Product
bottom of page