top of page

SASZETKOWANIE USŁUGOWE

Dzięki wciąż powiększanemu przez nas parkowi maszynowemu możemy zaoferować Klientom profesjonalną usługę automatycznego saszetkowania sypkich produktów spożywczych i suplementów diety.

Naszym szeroko wyspecjalizowanym zespołem wesprzemy Państwa prace nad opracowywaniem nowych produktów. Oferujemy recepturowanie, konfekcjonowanie, wytwarzanie składników bioaktywnych (olejków, ekstraktów, maceratów, peptydów), pomoc w doborze materiałów opakowaniowych, etykietowanie i pakowanie zbiorcze., a także badania jakościowe: mikrobiologiczne, chromatograficzne, badania zdolności antyoksydacyjnych produktu metodą ABTS i wiele innych przydatnych szczególnie w branży suplementów diety.

SUSZENIE ROZPYŁOWE i LIOFILIZOWANIE

Nasza suszarka rozpyłowa doskonale nadaje się dla niedużych partii produktowych lub produktów, które dopiero planuje się wprowadzić na rynek i potrzebują Państwo sprawdzić możliwości samego procesu.

Klientom oferujemy również wykonanie liofilizatu z dostarczonego surowca wejściowego - umożliwia to porównanie  właściwości produktu końcowego w obu formach: suszonej i liofilizowanej.

EKSTRAKCJA Z ROŚLIN

Biolive Innovation świadczy usługi pozyskiwania ekstraktów roślinnych dla innych podmiotów. Proponowana przez nas ekstrakcja etanolem pozwala na pozyskanie z rośliny całego spektrum substancji bioaktywnych - etanol rozpuszcza bowiem zarówno związki chemiczne polarne jak i niepolarne z rośliny. To metoda droższa od przemysłowych ekstrakcji CO2 czy prostej maceracji wodnej,  ale pozwalająca na uzyskanie o wiele wyższej jakości produktu. Wykorzystywane przez nas ekstraktory pozwalają na utrzymywanie obniżonej temperatury i ciśnienia, dzięki czemu można zatrzymać w ekstrakcie zawarte w roślinie korzystne substancje, które uległyby rozpadowi w wysokiej temperaturze (np. polifenole, antocyjany i wiele innych). Dzięki zastosowaniu różnych pojemności urządzeń możemy przyjąć zamówienia na procesy B+R w skali laboratoryjnej, produkcję testową w skali średniej oraz produkcję kontraktową w dużej skali. 

Wykonane u nas ekstrakty możemy także rozlać do opakowań jednostkowych o pojemności od 50ml do 500ml i zaetykietować. 

bottom of page